LG 43QNED82AUA | 43" QNED 4K Television - UHD 4K - QNED82A Series - 60Hz - Processor IA a7 4K Gen8 - Black
SKU 43QNED82AUA
- QNED 4K display with Dynamic Color technologies.
- a7 AI Gen8 processor with intelligent 4K upscaling.
- HDR10 and HLG compatible for enhanced contrast.
- 10 preset and customizable image modes.
- Game Dashboard with game-optimized options.
- Intuitive, easy-to-navigate webOS 25 interface.
- Elegant design that blends into any space.
Characteristics
Brand LG
Product series QNED82A
Bluetooth BT 5.3
Speaker 2.0 channels
Standard VESA mount 200 X 200
Image
image processor a7 AI Processor Gen8
Display resolution 3840 x 2160
Screen Size 43"
Standard Refresh Rate Native 60 Hz
Audio
Output Power 20 W