LG 86NANO80AUA | 86" Television LED 4K - UHD - NANO80A Series - 60Hz - Processor IA a7 4K Gen8 - Black
SKU 86NANO80AUA
- NanoCell technology for pure, precise colors.
- a7 AI Gen8 processor with intelligent 4K upscaling.
- HDR10 and HLG compatible for enhanced contrast.
- 10 image modes to suit different content.
- Game Dashboard with features for gamers.
- Simple, intuitive webOS 25 interface.
- Elegant design that blends in with any interior.
Characteristics
Brand LG
Product series NANO80A
Bluetooth BT 5.3
Speaker 2.0 channels
Standard VESA mount 600 x 400
Image
image processor a7 AI Processor Gen8
Display resolution 3840 x 2160
Screen Size 86"
Standard Refresh Rate Native 60 Hz
Audio
Output Power 20 W