Sony K65S20M2 | 65" Bravia 2 II TV - LED - 4K Ultra HD - HDR - Google TV
SKU: K65S20M2
The Sony BRAVIA 2 II 65" TV delivers a quality viewing experience with its X1 processor that optimizes images for detailed 4K rendering and vibrant colors.
- 4K X1 processor for intelligent image enhancement.
- 4K Ultra-HD resolution for exceptional detail.
- HDR for extended dynamic range.
- Google TV for easy access to streaming content.
Sonxplus services for you
At Sonxplus, we offer you a complete experience:
Local delivery: Fast delivery service in the Sonxplus store region. See Sonxplus stores.
📞 Call us: To check availability and make a reservation: Find a store
  • Specifications
Features
Brand Sony
Product series Bravia 2 II
Image format 4K
Bluetooth Bluetooth 4.2
Ethernet Yes
VESA standard 300 x 300mm
Image
Screen size 65"
Standard refresh rate 60 Hz
Audio
Audio formats Dolby Audio, Dolby Atmos, DTS Digital Surround
Power output 10 W + 10 W + 5 W + 5 W
Computer Science
Processor type 4K X1 processor
Inputs / outputs
USB 2 (side)
Other
Packaging weight 29.1 kg / 64.2 lb
Packaging dimensions 61 3/4 x 38 x 7 3/8 in (1,567 x 963 x 186 mm)