LG 27LX5QKNA | StanbyME GO 27" - Design Case - Touch Screen
SKU 27LX5QKNA
The LG StanbyME GO 27": your next-generation portable cinema. Intelligent touch screen, 3h battery, Dolby Vision and integrated Atmos. A TV case that revolutionizes mobile entertainment with its a7 IA processor, infinitely adjustable and ready to follow you everywhere.
- 4-channel 20W.
- Voice recognition.
- 1080p FHD and native 60 Hz.
- Remote control included.
Characteristics
Brand LG
Color Soothing Beige
Touchscreen Yes, FHD
Bluetooth Yes (bidirectional reading)
Power source 100-240 V, 50-60 Hz
Battery(ies) included Yes, 3 hours of battery life and rechargeable
Audio
Audio formats AC4, AC3 (Dolby Digital), EAC3, HE-AAC, AAC, MP2, MP3, PCM, WMA, apt-X (see manual)
Input / Output
HDMI 1
Dimensions
Weight 28 lbs
Other
Power consumption (standby) 0.5 W
Voice control Yes
Compatible with apps App Store
USB input 1
AirPlay AirPlay 2
Dimensions 26.4 in. x 4.6 in. x 17 in.