LG 86UA7700PUA | 86" Television - 4K Ultra HD - LED - UA7700 Series - HDR - Smart WebOS - 60 Hz native - IA a7 Gen8 4K processor - Black
SKU 86UA7700PUA
Original price
- 4K UHD screen with HDR10 and HLG processing.
- a7 AI Gen8 processor with intelligent upscaling.
- Sound a7 AI Sound Pro (9.1.2-channel simulation).
- Game Dashboard for a better gaming experience.
- webOS 25 is easy to use.
- Integrated Wi-Fi 5 and Bluetooth 5.1.
- Standard remote control.
Characteristics
Brand LG
Product series UA7900Y
Image Aspect Ratio 4K
Bluetooth Yes, 5.1
Ethernet 1 entry
Characteristics Compatible with USB cameras.
Standard VESA mount 600 x 400
Image
image processor a7 AI Processor Gen8
Screen Size 86"
Standard Refresh Rate Native 60 Hz
Audio
Number of channels 2.0 channels
Input / Output
USB 1 (Side) (v2.0)
Other
Package weight 58.4kg
package dimensions 2115 x 1215 x 228
HDMI In 3
HDR (High Dynamic Range) Active HDR
Remote control Standard remote control
Wi-Fi Yes (Wi-Fi 5)
Audio output 20W